"FESTIVAL LJUBAVI" INKLUZIJA NA DELU: U Subotici se održava jedinstveni festival koji ruši barijere
Na terenu iza Hale sportova u Dudovoj šumi u Subotici sutra će održati "Festival ljubavi - inkluzija na delu", šesti po redu sa porukom da se sva deca isto smeju i igraju. Timovi od pet takmičara nadmetaće se na 12 poligona.

Mirjana Evetović sa ćerkom / Foto J. Lemajić
- Festival i ove godine nosi poruku da se prihvatimo svakoga. Ove godine probaćemo kroz "Igre bez granica", kroz razne prepreke, učesnici će imati priliku da pokažu svoju kreativonst, sportski duh i humanost. Spojićemo nas i decu kroz jednu poruku - da smo svi mi zapravo isti. Imamo iste potrebe - biti prihvaćeni, voljeni i poštovani - kaže organizatorka Mirjana Evetović, majka deteta sa invaliditetom. - Kada se deca sutra, posle tog dana sretnu na ulici, prići će jedni drugima sa osmehom na licu, i reći "Hej, pa mi se poznajemo" a ne da sa čudom gleda kako se otežano kreće, govori, smeje se. To je generalno problem našeg društva, a ovo je način da priđemo jedni drugima.

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)