UTVRĐENI PREDLOZI ZA VISOKA PRIZNANJA GRADA NOVOG SADA: Ove godine tri kandidata za Oktobarsku nagradu i dva za Novembarsku povelju
INKLUZIVNI mešoviti hor „Ison“, profesorka Mirjana Grdinić, specijalista za oblast metodike nastave književnosti i srpskog jezika i Sanja Lalović, profesorka srpskog jezika i književnosti, predloženi su za Oktobarsku nagradu Novog Sada, a kandidati za ovogodišnju Novembarsku povelju su Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja i D.O.O. za novinsko-izdavačku delatnost „Mađar so“ („Magyar Szó“ Lapkiadó KFT), odlučeno je na današnjoj sednici gradske Komisije za obeležavanje praznika i dodelu priznanja.

Z. Grumić
Članovi Komisije predložili su da novčani deo nagrade iznosi 130.000 dinara.
Komisija je predloge za najviša gradska priznanja uputila Skuštini grada Novog Sada, a konačnu reč daće odbornici na svečanoj sednici gradskog parlamenta.
Oktobarska nagrada dodeljuje se povodom 23. oktobra 1944, Dana oslobođenja Novog Sada u Drugom svetskom ratu, a Novembarska povelja povodom obeležavanja 9. novembra 1918. godine, dana kada je srpska vojska u Prvom svetskom ratu oslobodila Novi Sad i 25. novembra iste godine, kada je Velika narodna skupština Srba, Bunjevaca i drugih Slovena Banata, Bačke i Baranje donela odluku o prisajedinjenju Kraljevini Srbiji krajeva koji čine današnju Vojvodinu.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

"SRAM VAS BILO" Na snimanju "Neretve" izbio skandal sa Brozom
BATU Živojinovića voleli su cela bivša Jugoslavija, čitava Kina pa i sam Josip Broz Tito.
06. 06. 2025. u 13:06
Komentari (0)