TRADICIONALNE NOVČANE NAGRADE NOVOSADSKIM POLICAJCIMA I VATROGASCIMA: Po 40.000 dinara za dvanaestoricu nagrađenih
GRADONAČELNIK Novog Sada Milan Đurić uručio je danas zahvalnice pripadnicima Policijske uprave i Vatrogasno-spasilačke brigade koji su tokom obavljanja zadataka iz svog delokruga, iskazali visok stepen profesionalizma i posvećenosti.

pres služba Grada
Kako je saopšteno, na predlog pretpostavljenih novčanu nagradu Grada Novog Sada u iznosu od po 40.000 dinara dobilo je 12 policajaca i vatrogasaca. Na prijemu u Gradskoj kući, organizovanom u čast nagrađenih, gradonačelnik Đurić je istakao da je veoma važno da se Novosađani osećaju bezbedno i sigurno u svom gradu i dodao da Grad na različite načine podržava pripadnike MUP u Novom Sadu.
- Planiramo kompletnu rekonstrukciju objekata koje koristi MUP u Ulici kralja Petra prvog, kao i izgradnju novih policijskih stanica na Detelinari, Klisi i u Futogu – rekao je Đurić. On je podsetivši da je nedavno sa ministrom unutrašnjih poslova Ivicom Dačićem obišao novoizgrađenu Vatrogasnu stanicu u Futogu.
- Namera nam je i da izgradimo Regionalni centar za vanredne situacije, kako bismo dodatno unapredili bezbednost naših građana – najavio je Đurić i u ime Novosađana zahvalio policajcima i vatrogascima za trud i požrtvovanost.
U ime nagrađenih, na priznanju i podršci zahvalio je potpukovnik policije Nikola Petrović, načelnik Odeljenja policije Policijske uprave u Novom Sadu, istakavši da pripadnici MUP-a veoma cene višegodišnju praksu Grada.
- To nagrađivanje nam je podstrek za budući rad ali i dododatna obaveza da svoje zalaganje podignemo na još viši nivo – istakao je Petrović.
Prema podacima MUP-a, koji su tokom prijema predstavljeni gradonačelniku, broj krivičnih dela na području Policijske uprave u Novom Sadu manji je u odnosu na isti period prethodne godine.

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)