ODRŽAN 32. NOVOSADSKI MARATON: Pobedio takmičar iz Rusije Jegor Ručnikov

Z. GRUMIĆ

13. 10. 2024. u 15:01

NA danas održanom 32. Novosadskom maratonu, koji je okupio više od 1.400 učesnika iz 24 zemlje, prvo mesto zauzeo je trkač iz Rusije Jegor Ručnikov koji je stazu dugu 42 kilometra pretrčao za dva časa 30 minuta i 43 sekunde, dok je u ženskoj konkurenciji trijumfovala Stojana Brašanac iz Crne Gore rezultatom tri časa, 13 minuta i 36 sekundi.

ОДРЖАН 32. НОВОСАДСКИ МАРАТОН: Победио такмичар из Русије Јегор Ручников

Z. Grumić

Drugi u muškoj konkurenciji bio je Kraljevčanin Stefan Brković  (2.55.30) a treće mesto zauzeo je Boris Činčurak iz Bačkog Petrovca (3.00.58). U konkurenciji žena drugoplasirana je bila Novosađanka Gizela Moćić (3.32.45) a na trećoj poziciji je Ruskinja Marija Domčareva (3.54.44).

Među trkačkim disciplinama Novosadskog maratona, koji je u kalendaru manifestacija Atletskog saveza Srbije i Svetske atletske federacije, bile su i trke na 25, deset i pet kilometara.

Na programu su bili i „Takmičenje kornjača“ na 4,2 metra, kao i programi za  najmlađe „Trka puzećih beba“ i trka dece osnovnoškolskog uzrasta.