BESPLATNO ODNOSE KABASTI OTPAD: Akcija vršačkih komunalaca naišla na dobar odziv
AKCIJA „Oktobar – mesec čistoće“, koju vršački komunalci godinama sprovode u vreme jesenjeg spremanja domaćinstava, i ovoga puta je naišla na dobar odziv građana.
Foto: JKP Drugi okrobar
Grad je podeljen na četiri reona, iz kojih se (svake sedmice po jedan reon) organozovano odnose zeleni, kabasti i elektronski otpad.
Na taj način JKP „Drugi oktobar“ pomaže sugrađanima da se besplatno i na pravilan način reše suvišnog otpada, a ujedno i kontroliše da takav otpad završi na Gradskoj deponiji, umesto na nekom divljem smetlištu.
Za odnošenje zelenog i kabastog otpada potrebno je da ga građani iznesu ispred kuće, na javnu površinu, odnosno do najbližeg kontejnerskog mesta. Veća količina otpada mora da se najavi telefonom.
Elektronski otpad (računari, televizori, kućni električni aparati, telefoni, baterije…) se odnose posebnim vozilom i isključivo na poziv.
Telefoni za prijavu su 060 84 35 201 i 013/440-800, taster 5.
Preporučujemo
RADNO VREME SLUŽBI DOMA ZDRAVLjA U NOVOM SADU : Za Badnji dan i Božić praznični raspored
02. 01. 2026. u 13:39
VENECUELA TONE U HAOS: Tramp najavio novi napad, tranziciju sprovodimo do kraja; CIA učestvovala? (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 17:48
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Provokativni selfi iz kade, Anica Lazić mokra do kože (FOTO)
NA OBJAVLjENIM snimcima i fotografijama Anica se najpre pojavila u bade-mantilu, opuštena i nenametljiva, da bi potom podelila i kadar iz kade.
03. 01. 2026. u 11:51
Komentari (0)