JOŠ ČETIRI KILOMETRA BICIKLISTIČKIH STAZA: Prekogranična saradnja sa Mađarskom, u okviru projekta "Opti bajk", mnogo znači Subotičanima
ZAHVALjUJUĆI trećem "Opti bajk" prekograničnom projektu sa Mađarskom, pored već izgrađenih bezmalo deset, Subotica će dobiti još više od četiri kilometra novih biciklističkih staza - 2.387 metara na Segedinskom putu u Bačkim vinogradima i 1.399 metara na Kanjiškom putu, na Paliću.
D. Novković
Projekt menadžer Akoš Ujhelji (u krugu) kaže da je u planu i izgradnja biciklističkog mosta na izlazu iz Hajdukova, trasa za dvotočkaše biće nastavljena skoro do Malih pijaca, do granice između Subotice i Kanjiže - uz postavljanje stajališta sa interakativnom tablom, tri servisne tačke, dva brojača biciklista, kao i izradu mobilne aplikacije sa turističkom ponudom. Podseća i da je ovdašnja lokalna samouprava, kroz tri projekta, do sada bespovratno dobila više od dva miliona evra.
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)