MARKANIJEVA CENA MAMAC ZA VANDALE: Razbijen izlog u Jagodini u kojem je slika, koju autor prodaje za 44.000 evra u humanitarne svrhe
NEPOZNATI počinioci razbili su izlog radnje za uramljivanje slika u Jagodini samo nekoliko dana pošto je izložena slika za koju autor traži 44.000 evra, a novac bi otišao u humanitarne svrhe.
Foto:Z.Gligorijević
Novac od prodaje slike bio je namenjen Nebojši Kamenčiću (39) iz Plažana kod Despotovca (39), koji zbog bubrežne insuficijencije već 16 godina tri puta nedeljno odlazi na dijalizu u Opštu bolnicu u Ćupriji, o čemu su "Novosti" već pisale.
Prema rečima Srđana Ivanovića iz Jagodine, koji već pet godina radi u radnji za uramljivanje slika, neko je u najlon od cigareta uvio kamen i razbio izlog koji čine dva debela stakla. Dokaze je predao policiji radi veštačenja. Huligani nisu uspeli da "završe posao", ali je Ivanoviću naneta šteta od oko 500 evra.
- Nekoliko ljudi me je pitalo za umetničku sliku Slave Markanija. Ali, kada sam rekao koliku sumu autor traži za sliku i da je prodaja humanitarnog karaktera, niko nije imao toliko novca. To se pročulo po gradu, a opšte je poznato i koliko novca Markani traži za svoje slike i nekome je palo na pamet da ukrade ovu izloženu - kaže Ivanović.
Novak za 380.000 evra
MARKANI je poznat u celoj Srbiji, od kada je na jednom portalu postavio svoja dela i odredio im enormne cene. Najskuplja je slika Novaka Đokovića od 380.000 evra, a novac bi uložio u izgradnju staračkog doma.
Slikar Slaviša Marković, poznatiji pod umetničkim imenom Slava Markani, veliki je humanista. On je već jednu sliku poklonio Kamenčiću, o čemu je naš list pisao, ali kako mu je za operaciju potrebno još 44.000 evra, hteo je da proda ulje na platnu koje je izložio kod Ivanovića. On je jedan je od retkih slikara koji zna i da da crta, a najponosniji je na portret misteriozne devojke "Čohano".
Preporučujemo
ZNAMENITE SRPSKE MAJKE: Izložba u Galeriji Kulturnog centra „Ribnica“ u Kraljevu
02. 06. 2026. u 12:24
POSKUPEO JAVNI PREVOZ: Održana redovna 21. sednica Skupštine grada Kraljeva
02. 06. 2026. u 11:32
ATRAKCIJA ZA MALIŠANE: Tradicionalna smotra opreme i vozila pripadnika MUP u Kraljevu
02. 06. 2026. u 11:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)