MONODRAMA U LESKOVAČKOM MUZEJU: Povod 110 godina od smrti Stevana Mokranjca
U leskovačkom Narodnom muzeju sutra će, od 18 časova, biti izvedena monodrama „Ja ću tebi ljuba biti“, u organizaciji Muzeja Krajine.
Foto: I.M.
Ova predstava, koju je autorski za izvođenje pripremila Sanja Radosavljević, bazirana je na intimnoj prepisci Marije i Stevana Mokranjca zahvaljujući kojoj je javnosti postala dostupna i ona skrivena, topla, pažljiva strana velikog kompozitora i čoveka privrženog svojoj porodici.
Povodom godišnjice od Mokranjčeve smrti, publiku će kroz ljubavnu priču, anegdote i priče znamentih ličnosti, iz vremena u kome je i čuveni kompozitor živeo, voditi beogradska glumica Ljiljana Jakšić, a posetioci ovog igrokaza biće u prilici da uživaju i u delima slavnog kompozitora.
Ulaz na predstavu, čiji je povod 110 godina od smrti Stevana Mokranjca, besplatan je.
Preporučujemo
U LOGORE ODVEDENO 4.OOO DUŠA: Obeleženo 82. godine od stradanja subotičkih Jevreja
16. 06. 2026. u 20:28
NOVA TABLA, NOVI IDENTITET: Nova uprava NP „Sterija“ iz Vršca unela novu energiju
16. 06. 2026. u 20:18
JAČANjE EKONOMSKE SARADNjE: Sastanak gradonačelnika Leskovca i ambasadora Turske
16. 06. 2026. u 16:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (0)