"PAŽLJIVKO" UČI MALIŠANE U SAOBRAĆAJU: Somborski prvaci učestvovali u edukativnoj predstavi

Jelena Lemajić

20. 11. 2024. u 14:17

Za đake prvake iz svih gradskih i seoskih škola u Narodnom pozorištu u Somboru odigrana je edukativna predstava „Pažljivkova pravila u saobraćajy“.

ПАЖЉИВКО УЧИ МАЛИШАНЕ У САОБРАЋАЈУ: Сомборски прваци учествовали у едукативној представи

foto: Grad Sombor

Reč je o predstavi koju je priredila Agencija za bezbednost caobpaćaja, u okviru svojih preventivnih aktivnosti namenjenih unapređenju bezbednosti dece u caobpaćajy, a sam koncept prilagođen je deci uzrasta prvog razreda osnovne škole, kako bi na interaktivan i njima zanimljiv način obnovila poctojeća i stekla nova znanja o bezbednom ponašanju u caobpaćajy.

-Prvog dana predstavu je pogledalo 650 prvaka iz svih škola sa teritorije grada Sombora i iz 15 naseljenih mesta. Pored ovoga, imamo otvoren javni poziv za roditelje dece rođene u 2023. i 2024. godini gde ćemo deliti 340 bezbednosna sedišta za automobile - kaže Zdravko Pupovac, koordinator Saveta za bezbednost saobraćaja.

Prvacima su podeljene edukativne knjige „Pažljivkova pravila u saobraćaju“.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Revolucija u transplantaciji kose