KOTLARNICA OSNOVCIMA U BEZDANU: Pokrajinska vlada izdvojila oko 50 miliona za sedam gradova i mesta Vojvodine
POKRAJINSKA vlada u Novom Sadu odlučila je na današnjoj sednici da usmeri oko 50 miliona dinara u rekonstrukcije i nabavke potrebne opreme u sedam mesta Vojvodine od Bezdana do Rume.

Foto: Pres biro Pokrajinske vlade
Najveća suma , 19 miliona dinara, izdvojena je za rekonstrukciju sistema grejanja (kotlarnice) u OŠ „Bratstvo-jedinstvo” u naselju Bezdan u Opštini Sombor.
Takođe, za nabavku medicinske opreme za potrebe Gerontološkog centra Subotica i Doma za duševno obolele „1. oktobar” u Starom Lecu opredeljeno je po sedam miliona dinara, a za Gerontološki centr Vršac milion i po dinara. Obezbeđeno je i 8,9 miliona dinara za rekonstrukciju i dogradnju objekta Parohijskog doma u Srbobranu, koji je izgrađen početkom 20. veka i od posebnog je značaja za zaštitu kulurnog nasleđa u tom mestu.
Na sednici je doneta i odluka da se Opštini Bečej usmeri tri miliona dinara za finansiranje rekonstrukcije krova iznad fiskulturne sale na delu objekta „Kolibri“, u sastavu Predškolske ustanove „Labud Pejović” u Bečeju. Takođe, sa 2,8 miliona dinara biće finansirana zamena stolarije u Osnovnoj školi „Ivo Lola Ribar” u Rumi, koja nije menjana više od pet decenija.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)