SEĆANJE NA SEDAM HUMANIH PILOTA: Položeni venci kraj jermenskog Hačkara u Novom Sadu (FOTO)
POMOĆNIK gradonačelnika Novog Sada Aleksandar Petrović i ambasador Republike Jermenije Ašot Hovakimijan položili su u četvrtak vence na spomen obeležje - Hačkar u Novom Sadu, u znak sećanja na jugoslovenske vazduhoplovce koji su poginuli prilikom dopremanja pomoći jermenskom narodu, stradalom u katastrofalnom zemljotresu 1988.godine.

Foto : Pres služba Grada NS
Sedam pripadnika Komande RV i PVO – Vladimir Erčić, Predrag Marinković, Milenko Simić, Milan Mićić, Boriša Mosurović, Milisav Petrović i Jovan Zisov, poginuli su 12. decembra 1988. godine kada se njihov avion srušio prilikom humanitarne misije.
U znak zahvalnosti i kao kao znak neraskidive veze jermenskog sa srpskim narodom, početkom devedesetih godina, iz Jermenije su poslata dva Hačkara( kamene ploče sa uklesanim krstom, karakteristične za jermensku hrišćansku umetnost). Jedan je postavljen u Zemunskom parku, pored ulaza u crkvu Svetog Arhangela Gavrila, a drugi u centru Novog Sada na mestu gde se nekad nalazila Jermenska crkva.

IZRAEL UDARIO JAČE NEGO IKAD, NAPADNUTE INSTITUCIJE U SRCU TEHERANA: "Verujemo da je veliki broj pripadnika IRGC-a ubijen"
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 12:17

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)