NERVI ŠAPČANA SU NJEGOVA BRIGA: Dr Nikola Stefanović vratio se u rodni grad da leči sugrađane

Владимир Митрић
Vladimir Mitrić

25. 12. 2024. u 07:30

SPECIJALNU bolnicu za lečenje cerebrovaskularnih oboljenja "Sveti Sava" u Beogradu, Šapčanin, neurolog dr Nikola Stefanović, ostavio je sa najlepšim utiscima, jer je odlučio da se vrati u rodni Šabac, da bogato iskustvo primeni u lečenju sugrađana u Opštoj bolnici "Dr Laza K. Lazarević".

НЕРВИ ШАПЧАНА СУ ЊЕГОВА БРИГА: Др Никола Стефановић вратио се у родни град да лечи суграђане

foto V Mitrić

- Podmlađen i perspektivan kolektiv u Službi neurologije, uvođenje novih procedura, kao i mogućnost dodatnog usavršavanja lekara, samo su neki od razloga za povratak - kaže dr Nikola Stefanović.

I ovaj mladi specijalista pripada generaciji lekara koji su nakon fakulteta mesecima bili na evidenciji nezaposlenih. Po diplomiranju na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2012. godine, odlučio je da profesionalnu karijeru započne u Nemačkoj. Ubrzo je shvatio da sebe ne vidi u načinu života ove zapadnoevropske države i da to nije vredno da bude odvojen od svoje porodice.

- U Specijalnoj bolnici "Sveti Sava" zaposlio sam se 2015. godine gde sam dve godine radio kao klinički lekar, potom dobio specijalizaciju iz neurologije i završio je u predviđenom roku. U medijima sam imao priliku da često čitam o novostima u šabačkoj bolnici. Edukacije lekara, nove procedure, dolasci vrhunskih stručnjaka, najave izgradnje nove bolnice, sve to navelo me da razmišljam o mogućnosti da radim u svom gradu. Neko vreme sam čak i putovao iz Šapca u Beograd i nazad, što je bilo iscrpljujuće - priča dr Nikola Stefanović.

Angiologija

NA prethodnom radnom mestu dugo je bio angažovan oko pacijenata sa moždanim udarom. Zato ga najviše zanima usavršavanje iz angiologije, gde bi stečeno iskustvo i znanje želeo da podigne na još viši nivo.

Služba neurologije u proteklom periodu podmlađena je sa četvoro specijalista. S obzirom na to da je i u ovoj službi u toku smena generacija, još jedan specijalista može samo da doprinese boljoj organizaciji posla. Ako se ima u vidu da je novo pojačanje lekar sa iskustvom u toj oblasti medicine i da dolazi iz ugledne ustanove koja je u Srbiji merilo za lečenje cerebrovaskularnih oboljenja, izvesno je da će na najvećem dobitku ovog transfera biti pacijenti.

- Prijatno me iznenadila rešenost menadžmenta ustanove da se lekari dodatno edukuju. Razgovor sa direktorom dr Slobodanom Popovićem na mene je ostavio veoma pozitivan utisak, uputio me u neke od planova za naredni period što se tiče usavršavanja lekara, jer svim specijalistima je važno da budu u toku sa najsavremenijim tehnikama i procedurama u lečenju pacijenata i da to mogu da primene. U tom smislu imamo veliku podršku rukovodstva što je velika motivacija za sve nas - ističe dr Stefanović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NJEGOV ALKOHOL: Tramp navodno ima porok kojem ne može da odoli - iz Bele kuće oštro demantovali

"NjEGOV ALKOHOL": Tramp navodno ima porok kojem ne može da odoli - iz Bele kuće oštro demantovali

PREMA tvrdnjama jednog službenika iz Bele kuće, predsednik SAD Donald Tramp konzumira izuzetno velike količine slatkiša. Opšte je poznato da je Tramp veliki ljubitelj kole lajt, do te mere da je u Ovalnoj sobi instalirano posebno dugme za taj napitak. Međutim, ono što mnoge njegove pristalice možda ne znaju jeste da je Tramp, sudeći prema izjavama sadašnjih i bivših službenika, saradnika i bliskih prijatelja, dugogodišnji samoprozvani zaljubljenik u slatko.

10. 05. 2025. u 12:21

Komentari (0)

NAJVEĆE ČUDO PATRIJARHA PAVLA! Posle molitve nad odrom konačno postala majka