LEDENA GRZA ČEKA PLIVAČE: Bogojavljensko plivanje ponovo kod Paraćina
NA verski praznik Bogojavljenje 19. januara na reci Grzi u istoimenom izletištu, kod Paraćina, šesti put će biti organizovano Bogojavljensko plivanje za časni krst u ledenoj vodi donjeg jezera.

Foto: D.M.
Ova manifestacija se nalazi u kalendaru stalnih manifestacija opštine Paraćin, a organizuje je neformalna grupa građana „Odbranimo Grzu“ u saradnji sa tamošnjom Turističkom organizacijom, koja će za sve učesnike obezbediti prigodne poklone.
Organizatori podsećaju da plivanje na Grzi nije takmičarskog karaktera, već učesnici treba da stignu do časnog krsta, koji će se nalaziti u čamcu na sredini jezera, da ga poljube i vrate se na obalu.
EXTRA BET - KVOTA DO 500 NA JEDNOM MEČU
Kao i prošle godine, događaj će ulepšati nastup Kulturno-umetničkog društva „Car Dušan“, a za bezbednost učesnika će se pobrinuti ronioci, ekipa Služba hitne medicinske pomoći Doma zdravlja u Paraćinu, te pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva.
EXTRA BET - KVOTA DO 500 NA JEDNOM MEČU

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (0)