U BAŠAIDU ĆE BITI ZASAĐENO 200 SADNICA: Planirano ozelenjavanje sela na više lokacija (FOTO)
U parku Dudarnica, zatim kod fudbalskog stadiona, groblja i u centru Bašaida kod Kikinde organizovana je akcija sadnje novih sadnica, dekorativnog parternog rastinja. Planirano je da se na ovim lokacijama posadi 200 mladica.

Foto: Grad Kikinda
Ozelenjavanje Dudranice tražili su meštani Bašaida, pa je lokalna samouprava ispunila tu molbu, a planirano je da u svakom od devet sela budu zasađene nove sadnice. Kako je objašnjeno iz Sekretarijata za zaštitu životne sredine, poljoprivredu i ruralni razvoj planirana je sadnja i na građevinskom rejonu i u ataru. Akcija ozelenjavanja počela je u novembru, u Ruskom Selu.
- Poslednjih godina prednost dajemo sadnicama koje su, ne samo, koloritne, već i otporne na vremenske prilike. Zasadili smo crni bor, srebrnu smrču, malo sibirskog bresta i ukrasne i drvenaste sadnice lišćara i četinara - opisala je Miroslava Narančić, sekretarka pomenutog sekretarijata.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

"SRAM VAS BILO" Na snimanju "Neretve" izbio skandal sa Brozom
BATU Živojinovića voleli su cela bivša Jugoslavija, čitava Kina pa i sam Josip Broz Tito.
06. 06. 2025. u 13:06
Komentari (0)