MAJA GOJKOVIĆ U RADNOJ POSETI OPOVU: Nastavak investicija u infrastrukturu, obrazovanje i kulturu širom Vojvodine
PREDSEDNICA Pokrajinske vlade Maja Gojković boravila je danas u radnoj poseti Opovu, gde je sa predsednicom te opštine Ankom Simin Damjanov i saradnicima obišla infrastrukturne projekte koji su finansirani iz pokrajinskog budžeta.
Pres služba Pokrajinske vlade
Kako je navedeno u saopštenju, Maja Gojković je prilikom posete Predškolskoj ustanovi „Bambi“ u Sefkerinu istakla da je izgradnjom vrtića rešen problem u tom mestu i da više nema liste čekanja za upis dece.
Ona je najavila da će Pokrajinska vlada takođe podržati obnovu zgrade sefkerinskog Doma kulture.
- U toku je konkurs koji je namenjen isključivo adaptacijama i rekonstrukcijama domova kulture širom Vojvodine na koji će Opština konkurisati – rekla je Gojkovićeva napominjući da će sredstva prvo biti usmerena za rekonstrukciju krova a u narednim fazama i za ostale delove tog objekta.
Ona je razgledala i rekonstruisanu vilu „Helena“ u Opovu, objekat od istorijskog i kulturnog značaja, koji će funkcionisati kao muzejski i galerijski prostor, kao i Galeriju „Jovan Popović“ koja zajedno sa Kulturnim centrom u sastavu Opštinske narodne biblioteke predstavlja jedinstvenu kulturnu ustanovu u tom kraju.
Sa opštinskim rukovodstvom je razgovarano i o budućim projektima koji će doprineti daljem razvoju Opova, kao što su asfaltiranje Ulice Ive Lole Ribara i projektu vodovodne mreže.
- Slede nam dalja ulaganja u opštinu Opovo kako bi građani imali dobre uslove za život i samim tim i bolji standard - poručila je Gojkovićeva i dodala da Pokrajinska vlada ostaje posvećena podršci lokalnim samoupravama u južnom Banatu, kako bi se nastavila izgradnja i unapređenje infrastrukture u tom delu Vojvodine.
Preporučujemo
„MANjE BUKE – VIŠE ZDRAVLjA“: Opština Ćuprija u projektu unapređenja kvaliteta života
21. 02. 2026. u 12:50
ZBOG RADOVA NA TRAFO-STANICAMA: Od ponedeljka isključenja struje u selima kod Paraćina
21. 02. 2026. u 12:07
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (0)