Milica Jakšić, maturantkinja Poljoprivredno-veterinarske škole sa domom učenika Svilajnac, osvojila je prvo mesto na 24. Republičkom takmičenju iz veterinarske medicine.
BEHATON kocke, koje su od Ulice Josipa Kramera trebalo da naprave moderno gradsko jezgro, pretvorile su se u svojevrsni kamen spoticanja lokalne samouprave, na čiju adresu je nedavno stigla presuda Privrednog apelacionog suda u Beogradu - o izgubljenom sporu s izvođačem radova, vrednom 7,2 miliona, uz plaćanje zatezne kamate počev od 5. jula 2021. i parničnih troškova u iznosu od 783.355 dinara.
MADA do velikog pravoslavnog praznika, Vaskrsa, ima čitava 33 dana, već nekoliko dana izlog jednog velikog trgovinskog centra u Paraćinu „obukao“ je vaskršnje ruho.
Takmičari Streličarskog udruženja „Apolo“ iz Kikinde bili su uspešni na državnom prvenstvu u indoor streličarstvu koje je proteklog vikenda održano u Subotici.
SA MEĐUNARODNOG „Evita kupa“, održanog u Svilajncu, paraćinske ritmičarke okupljene u GK „Paraćin“ donele su brojne medalje i u ekipnoj, i u pojedinačnoj konkurenciji.
Komentari (0)