LESKOVAC – SRPSKI MANČESTER: Radionica za nadarene učenike

Игор Митић
Igor Mitić

25. 03. 2025. u 13:21

U leskovačkom Centru za stručno usavrašavanje u obrazovanju održana je radionica o kulturnom nasleđu grada na Veternici.

ЛЕСКОВАЦ – СРПСКИ МАНЧЕСТЕР: Радионица за надарене ученике

foto: Grad Leskovac

Ona je imala za cilj da polaznike Programa za talentovane i nadarene učenike, koji se sprovodi uz pdršku lokalne samouprave, upozna sa pokretnim i nepokretnim kulturnim nasleđem, istorijom Leskovca i njegovom promenom od orijentalne varoši u grad koji je, zbog svog ubrzanog ekonomskkog razvoja, dobio nadomak Srpski Mančester.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

MLADI SRBIN ZAPREPASTIO AMERIKU! Biće senzacija NBA drafta, šutira bolje od svih Srba - i ne, nije sin Peđe Stojakovića (VIDEO)