VODOSTAJ DRINE OVDE JE VEĆ DOSTIGAO 2,34 METRA: Građani koji žive u blizini ovih reka pozvani da preduzmu preventivne mere
PREMA najnovijim podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, vodostaji reka Drine i Jadra su u porastu, što izaziva zabrinutost među građanima i nadležnim službama.

Foto: SRNA
Na mernoj stanici Radalj, reka Drina je jutros u 8 časova zabeležila vodostaj od 234 centimetra, dok je na stanici Bajina Bašta izmeren nivo od 159 centimetara u 3 časa ujutru.
Ovaj porast nivoa vode u Drini izaziva povećan oprez u okolnim područjima.
Reka Jadar, koja se meri u Lešnici, takođe pokazuje porast, sa nivoom vode od 173 centimetra ujutro.
Iako je trenutni vodostaj još uvek pod kontrolom, građanima u ovom području savetuje se da budu na oprezu, jer se dalji porast nivoa reka može nastaviti, uz mogućnost lokalnih poplava.
Nadležne službe, uključujući timove za zaštitu i spasavanje, aktivno prate situaciju na terenu i spremne su da reaguju u slučaju eskalacije.
Građani koji žive u blizini ovih reka pozvani su da preduzmu preventivne mere, kao što je pomeranje imovine na viši nivo i praćenje vremenskih izveštaja.
(Telegraf)
Preporučujemo

VIŠE OD 200 DECE OTROVANO U ŠKOLI, A ONDA SE POJAVIO SNIMAK IZ KUHINjE: Kamera otkrila sve, uhapšeno osam osoba (VIDEO)
VIŠE od 200 dece u jednoj školi u Kini ima povišen nivo olova u krvi nakon što je u njihovu hranu dodavan otrovni pigment – navodno kako bi izgledala primamljivije.
12. 07. 2025. u 21:32

OTKRIVEN MOTIV MASAKRA U PRILEPU: Ovo su otac i sin koje je ubio ujak u porodičnoj kući (FOTO)
PANČO Čuparkoski i njegov 13-godišnji sin Milan stradali su juče u kući u Prilepu nakon što ih je ujak ubio zbog navodne svađe oko nasledstva. Nakon što je ujak počinio krvavi pir, sakrio se u svoj dom, a prilikom dolaska policije pružao je otpor da bi na kraju počinio samoubistvo.
13. 07. 2025. u 15:33

SLAVIMO PETROVDAN: Šta se danas ne radi i šta treba umesiti
SRPSKA pravoslavna crkva i njeni vernici danas proslavljaju Petrovdan, praznik koji je posvećen svetim apostolima Petru i Pavlu.
12. 07. 2025. u 07:34
Komentari (0)