NOVI SAD I VUSI USPOSTAVLJAJU SARADNJU: Pismo o namerama potpisali predstavnici našeg i kineskog grada
GRADONAČELNIK Novog Sada Žarko Mićin i predsedavajući Opštinske ekonomske razvojne grupe kineskog grada Vusija Du Sijaogang potpisali su danas u novosadskoj Gradskoj kući pisma o namerama kojim se predviđa uspostavljanje saradnje dvaju gradova u ekonomiji, trgovini, nauci i tehnologiji, kulturi, sportu, turizmu i obrazovanju.
Grad Novi Sad
Istakavši značaj tog dokumenta za oba grada, Mićin je naglasio da je uspostavljanje saradnje zasnovano na prijateljskim i bratskim vezama Srbije i Kine kao na i Sporazumu o slobodnoj trgovini koje su dve zemlje potpisale prošle godine.
- Grad Novi Sad neguje prijateljske veze pune 44 godine sa kineskim gradom-pobratimom Čangčunom, deset godina sa Gradom Ningboom a od prošle godine sa Đinanom – podsetio je Mićin i dodao da od danas deo te porodice kineskih prijatelja postaje i grad Vusi.
Novosadski gradonačelnik je rekao da ima mnogo prostora za zajedničke projekte.
- Ono što je najvažnije jeste da mi delimo istu viziju o razvoju, te da smo usmerni na visokotehnološke inovacije, nauku, obrazovanje i kulturu. Za naš grad veoma su značajni i infrastrukturni projekti koje radimo sa kineskim kompanijama, koje realizuju važne projekte u Novom Sadu, uključujući izgradnju novih mostova, železnice i auto-puteva, a tu su i giganti automobilske industrije „Lianbo“ i SHAC. Siguran sam da ćemo od danas sa Vusijem dodatno povezati naše privrede i dovesti do novih investicija. Verujem da produbljivanje saradnje predstavlja odličnu priliku za obe naše zajednice da uče jedna od druge i istraže nove puteve za rast i inovacije – istakao je gradonačelnik Mićin.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Čudo u Srbiji: Rodilo se prase bez ušiju! "To nikada nismo videli" (video)
18. 05. 2026. u 17:56
DUŽNOST NAM JE DA NEGUJEMO KULTURU SEĆANjA: Obeležena godišnjica Ristovačkog stradanja
18. 05. 2026. u 16:35
ISKLjUČENjE STRUJE SUTRA U PARAĆINU: Radovi na mreži u nekoliko ulica
18. 05. 2026. u 13:50
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)