U DUHU SOLIDARNOSTI: Balkansko prvenstvo osoba sa invliditetom u stonom tenisu u Vrnjačkoj Banji
U Hali sportova u Vrnjačkoj Bnji svečano je otvoreno Prvo Balkansko prvenstvo u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom na kojem će nastupiti ukupno 50 takmičara iz Severne Makedonije, Bugarske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Opština Vrnjačka Banja/D.Jelićanin
Ova jedinstvena sportska manifestacija, u duhu prijateljstva, solidarnosti i inkluzije, trjaće do 26. aprila pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta Republike Srbije i Opštine Vrnjačka Banja, a u organizaciji Stonoteniskog saveza osoba sa invaliditetom. Cilj prvenstva je, kako se moglo čuti, promocija ravnopravnog učešća u sportskim aktivnostima, podsticanje fizičke aktivnosti kod osoba sa invaliditetom i jačanje međunarodne saradnje na polju parasporta.
Stonoteniski savez osoba sa invaliditetom Srbije okuplja ukupno 13 klubova sa oko 120 registrovanih igrača u svim kategorijama. Stoni tenis je i naš najuspešniji paraolimpijski sport, što potvrđuju brojne medalje i plasmani na najprestižnijim takmičenjima, a posebno na Paraolimpijskim igrama.

(MAPA) KRAJEM LETA ČEKA NAS KATASTROFA: Morske temperature na rekordnom nivou, veliki rizik od razornih oluja
ISTORIJSKI toplotni talas koji je zahvatio Mediteran i Evropu podigao je temperaturu mora na rekordne nivoe, povećavajući rizik od razornih poplava i ekstremnih vremenskih nepogoda širom južne Evrope u narednim mesecima, piše sajt Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. u 13:58

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)