VEČE ZA PAMĆENJE: Svilajnčani uživali u koncertu beogradskog okteta „Iskra“
U okviru manifestacije „Sinđelićevi dani“ Svilajnčani su sinoć uživali u vrhunskoj muzici jednog od najistaknutijih domaćih kamernih sastava - beogradskog okteta „Iskra“.
Foto:Centar za kulturu Svilajnac
Oktet „Iskra“ priredio je publici veče za pamćenje, izvodeći obrade tradicionalne muzike u novim i originalnim instrumentalnim aranžmanima. “Zvučna lepeza, koju su činili bogati tonovi gudačkih i duvačkih instrumenata, predstavila je tradiciju u savremenom svetlu, na način koji je zadržao autentičnost, ali i osvetlio nove umetničke dimenzije”, navode u Centru za kulturu u Svilajncu.
Manifestacija „Sinđelićevi dani“ nastavlja se večeras, 29. maja, u 20 časova, duodramom „Čovjek visine“, u kojoj igraju Nebojša Milovanović i Bojan Žirović.
Preporučujemo
SIRENE TAČNO U PODNE: Provera sistema za javno uzbunjivanje sutra u južnom Banatu
02. 06. 2026. u 18:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)