POVODOM SLAVE GRADA VRANJA: Predstavljanje knjige "Dodir"
Povodom obeležavanja slave Grada Vranja, Duhovi, u utorak, 10. juna 2025. godine, biće predstavljena knjiga Dodir, autora monaha Teodosija Hilandarca.
Foto: Ilustracija
O knjizi, objavljenoj sa blagoslovom Sabora staraca manastira Hilandara, govoriće prof. Boško Milosavljević.
Dodir je knjiga priča, biografskog karaktera, monaha Teodosija Hilandarca. Izdavač knjige je Zadužbina svetog manastira Hilandara u Beogradu i Arhiv Vojvodine. Do sada su izašla dva izdanja i skoro je raspodato 2. izdanje. Sav prihod od prodaje ove dragocene knjige koju će prof. Boško Milosavljević predstaviti, ide manastiru Hilandaru, a po
blagoslovu monaha Teodosija Hilandarca, inače prvog epitropa.
Uz predstavljanje ove knjige, biće upriličena i projekcija filma Dobročinitelj, prof. Boška Milosavljevića. Najnovije filmsko ostvarenje reditelja i režisera filmova Sveti Jakov Tumanski, Seobe se nastavljaju večno, Jego blagorodije baron Vrangel, za koji je dobio nagradu ,,Zlatni vitez" u Rusiji, Arsen Karađorđević, Učitelj iz Drimkola i dr. je umetničko delo posebne vrednosti koje donosi duboko emotivnu i informativnu priču o životu i delu Igumanova.
Film Dobročinitelj posvećen je ličnosti i zadužbinarskom radu Simeona Andrejevića Igumanova, osnivača prizrenske Bogoslovije. Lik Sime Igumanova tumači dramski
umetnik Slobodan Tešić, dok naraciju pruža Viktor Savić, a tekst čita Nenad Jezdić.
Predstavljanje knjige i projekcija filma biće održani u Sali za kulturne programe Biblioteke „Bora Stanković“, sa početkom u 12 časova.
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)