PREMINUO NAJSTARIJI AKTIVNI UGOSTITELJ U SRBIJI: Dragoslav (89) nije izdržao, podlegao povredama nakon saobraćajke
VLASNIK čuvene kafane „Spasić“ u Raševici kod Paraćina, možda najstarije u Srbiji, a svakako najstariji aktivni srpski kafedžija Dragoslav Spasić, nije uspeo da se izbori sa posledicama saobraćajnog udesa u kom je teško povređen 10. juna i to dok je sedeo ispred svoje kafane.
Foto: Z. Rašić
Na njega je, nakon što je izgubio kontrolu nad automobilom marke „opel“, naleteo u punoj brzini meštanin Ž. M. (26) koji mu zatim nije ukazao pomoć već je pobegao sa lica mesta, da bi se kasnije sam prijavio policiji.
Punih osamnaest dana Dragoslav se borio za život nakon što je operisan u UKC Beograd, ali su povrede bile izuzetno teške, pa je u bolnici i preminuo.
Meštani Raševice, tužni zbog smrti svog vremešnog sugrađanina koji je kafanom proslavio ovo podjuhorsko selo, najviše su bili zadivljeni njegovom upornošću da i dalje radi i održi u funkciji autentični izgled ugostiteljskog objekta koji je podigao još njegov deda Miloš 1900. godine.
Foto: Z. Rašić
U razgovoru za „Novosti“ prošle godine Dragoslav je izjavio da ga zdravlje služi jer ga „kafana drži“, a nije je otvarao jedino u vreme epidemije kovida. Nažalost, sticaj okolnosti je hteo da premine od posledica povreda koje je zadobio baš ispred svoje kafane.
Kako je saopštila Policijska uprava Jagodina nakon saobraćajne nesreće 10. juna, vozač Ž. M. imao je 1,1 promil alkohola u organizmu, nije imao vozačku dozvolu, a utvrđeno je i da „opel“ nije bio registrovan.
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)