IGRAMO KOLO TRADICIJE“: U Gornjem Vidovu, kod Paraćina, 12. izdanje festivala
LETNjA pozornica doma kulture i ovog puta biće mesto održavanja tradicionalnog festivala po kom se pročulo paraćinsko selo Gornje Vidovo.
Foto: Fejsbuk/KUD "Moravac" Gornje Vidovo
Naziv manifestacije je „Igramo kolo tradicije“, a na bini će u okviru bogatog programa zaigrati nekoliko kulturno-umetničkih društava. Najavljeno je učešće KUD „Vuk i Naum“ iz Toponice, „Medveđe“ iz istoimenog sela, Folklornog ansambla „Čarapani“ iz Kruševca i KUD „Beloljinje“ iz Svrljiga.
Opštem veselju i igranci nakon zvaničnog programa priključiće se i građani.
Ovaj festival organizuje Kulturno-umetničko društvo „Moravac“, iz kog najavljuju da je sve spremno za 6. jul, za kada je celovečernji program zakazan.
Događaj počinje u 20 sati i namenjen je svima koji vole narodno kolo, tradiciju, umetnost i nastoje da očuvaju srpsku baštinu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)