POJAS ŽIVOT ČUVA: Akcija Agencije za bezbednost saobraćaja u Kraljevu

Goran Ćirović

17. 07. 2025. u 11:56

U saradnji kraljevačkog Saveta za bezbednost saobraćaja i republičke Agencije za bezbednost saobraćaja, u gradu na Ibru sprovedena je preventivno-promotivna akcija „Na putu do nule – vežite se“.

ПОЈАС ЖИВОТ ЧУВА: Акција Агенције за безбедност саобраћаја у Краљеву

G.Šljivić

Glavni cilj akcije je da se učesnicima u saobraćaju ukaže na značaj upotrebe sigurnosnog pojasa u vozilima, kao i da se upozore na teže posledice koje mogu nastati ukoliko sigurnosni pojas nije vezan prilikom eventualne saobraćajne nezgode. Kraljevčani su imali mogućnost da simulatorima isprobaju okolnosti čeonog sudara i prevrtanje vozila i tako na praktičnom primeru, i na bezbedan način, uvide značaj vezivanja sigurnosnog pojasa.

- Ovakvi simulatori imaju za cilj podizanje svesti o vezivanju sigurnosnog pojasa – rekao je Nikola Novaković, predstavnik Agencije za bezbednost saobraćaja. - Prošle godine je 86 odsto učesnika u sabraćaju u Srbiji koristilo sigurnosni pojas kada su u pitanju prednja sedišta, dok je svega 21 odsto njih vezivalo sigurnosni pojas na zadnjem sedištu vozila.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

ŠTA JE MONROOVA DOKTRINA NA KOJU SE DANAS POZVAO TRAMP? Amerika možda ostavi Evropu na miru, ali Vašington je sklon trikovima