OD NANE I LAVANDE OSNOVCI PRAVE ETERIČNA ULJA: Zanimljiva inicijativa u izdvojenom odeljenju osnovne škole u mestu Jankov Most
UČENICI izdvojenog odeljenja osnovne škole Đura Jakšić, u mestu Jankov Most, kod Zrenjanina, udruženi u đačku zadrugu, na školskoj parceli zasadili su lekovito bilje i imaju nameru da od zasada nane i lavande proizvode eterična ulja.

grad Zrenjanin
Oni su naime, na prošlogodišnjem konkursu Gradske uprave za đačke zadruge sa teritorije grada Zrenjanina, dobili sredstva za kupovinu destilatora i nameravaju da od bilja zasađenog u školskom dvorištu prave etarska ulja.
- Deca su pokazala inicijativu, to je bila njihova ideja i uskoro ćemo, kada uberemo prve zasade nane i lavande, uz pomoć destilatora, započeti probni proizvodnju eteričnih ulja - naglasila je direktorka škole u selu Jankov Most, Maja Almažan, ponosna na činjenicu da je prošle godine u srednjoj vrtićkoj grupi bilo četvoro dece, uz četvoro predškolskog uzrasta.

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

POREKLO ILIĆA - POD ISTRAGOM: Unajmljen čovek iz Ljiga, umešana i crkva "Hoću da znam ko sam i šta sam"
FOLK pevač Miroslav Ilić nedavno je govorio o svom poreklu i otkrio zbog čega nije želeo da se o njegovom životu snimi film.
24. 08. 2025. u 11:31
Komentari (0)