POŽARI NA OTVORENOM KOD PARAĆINA: Intervenisalo i Dobrovoljno vatrogasno društvo (FOTO)

Зорана Рашић
Zorana Rašić

03. 08. 2025. u 11:35

U ATARU nekoliko paraćinskih sela sinoć je evidentirano i savladano nekoliko požara na otvorenom, a u gašenju je aktivno učestvovalo Dobrovoljno vatrogasno društvo (DVD) Paraćin, koje ovog leta zaista ima mnogo posla.

ПОЖАРИ НА ОТВОРЕНОМ КОД ПАРАЋИНА: Интервенисало и Добровољно ватрогасно друштво (ФОТО)

Foto: Fejsbuk/Dobrovoljno vatrogasno društvo "Paraćin"

U atarima Mirilovca, Lebine i Busilovca goreli su nisko rastinje, kukuruz i strnjika, a zahvaćeni su bili i obodi šuma, pa je ovo bila jedna od težih akcija – ističu u DVD.

U gašenju je četvoročlana ekipa dobrovoljaca koristila svoj kamion TAM, uz utrošak šest tona vode navalni crevom – objavilo je paraćinsko Dobrovoljno vatrogasno društvo.

Foto: Fejsbuk/Dobrovoljno vatrogasno društvo "Paraćin"

Nažalost, građani uglavnom ne poštuju upozorenja da na njivama ne pale strnjišta i biljne ostatke, što je i zakonom zabranjeno, pa je u celom Pomoravskom okrugu u ovom periodu evidentiran povećan broj požara i intervencija vatrogasaca.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SRPSKI DUO ČINI ČUDA: Nikolić i Jović u komšiluku nastavljaju put ka evropskom trofeju