DISKRETNI HEROJ BAŠTINE: Izložba posvećena Miloradu Mihailoviću u kraljevačkom muzeju
U okviru Žičkog duhovnog sabora „Preobraženje 2025“, u Galeriji kraljevačkog muzeja, u subotu 16. avgusta, biće otvorena izložba „Diskretni heroj baštine: Milorad Miki Mihailović istoričar umetnosti i direktor Narodnog muzeja Kraljevo“.
Narodni muzej Kraljevo
Milorad Mihailović bio je prvi istoričar umetnosti, kustos Umetničke zbirke Narodnog muzeja u Kraljevu i direktor ove ustanove u periodu 1979. do 1995. godine, kada je iznenada preminuo.
Autori izložbe posvećene jednom od najznačajnijih kustosa kraljevačke muzejske ustanove koju je šesnaest godina na njenom čelu uspešno vodio, su dr Tatjana Mihailović, muzejski savetnik i Dragan Drašković, muzejski savetnik u penziji.
Preporučujemo
ZA CRKVE 11 MILIONA DINARA: U Paraćinu u toku javni konkurs za dodelu sredstava
22. 06. 2026. u 13:35
U SMEDEREVU OVE SREDE OPET PROVERA SIRENA: Zvuk za vazdušnu opasnost u 10 časova
22. 06. 2026. u 13:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)