POZIV PESNICIMA: Književni konkurs u čast Vojislava Ilića Mlađeg

Dušanka Novković

12. 08. 2025. u 10:09

ŽABARI - Centar za kulturu u Žabarima raspisao je konkurs za književnu nagradu „Vojislav Ilić Mlađi“, za najbolji neobjavljeni sonet i najbolju neobjavljenu dečju pesmu.

ПОЗИВ ПЕСНИЦИМА: Књижевни конкурс у част Војислава Илића Млађег

D.N.

Zainteresovani treba da pošalju najviše tri svoje pesme, otkucane u tri primerka i potpisana šifrom, na adresu Centar za kulturu „Vojislav Ilić Mlađi“, 12374 Žabari, ili putem mejla czkzabari@gmail.com. Vojislav Ilić Mlađi (1877-1944) iz Oreovice kod Žabara, bio je jedan od najčitanijih srpskih pisaca između dva svetska rata. Osim pisanjem, bavio se i prevođenjem dela Puškina, Ljermontova, Getea, Šilera, Lamartina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

KAD VAM RIBLJA KOST ZAPADNE U GRLO: Trikovi koji vas mogu spasiti