BOSANSKOM GRAHOVU STIŽE PODRŠKA IZ VOJVODINE: Saradnja u realizovanju razvojnih projekata
POKRAJINSKA vlada pomoći će razvoj opštine Bosansko Grahovo, jer je to značajno za opstanak i život našeg naroda u tom mestu, izjavio je danas potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekratar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Vladimir Galić u razgovoru sa delegacijom te opštine u BiH.
Pres služba Pokrajinske vlade
Na sastanku sa načelnicom Opštine Smiljkom Radlović i njenim saradnicima, održanom u prostorijama Pokrajinske vlade u Novom Sadu, bilo reči o investicijama i projektima u cilju opstanka srpske zajednice u toj opštini, navedeno je u saopštenju.
- Ne ulazeći u političke prilike u kantonu Bosne i Hercegovine želimo da pomognemo, kako bi naš narod imao dobre uslove za život - rekao je Galić.
Pokrajinski sekretar za regionalni razvoj, međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu Aleksandar Sofić, izjavio je da će u narednom periodu, uz podršku Pokrajinske vlade, biti realizovani najvažniji projekti za tu lokalnu samoupravu a poseban akcenat biće na podršci deci i đacima.
Načelnica Radlović je istakla da Bosansko Grahovo spada u najsiromašnije i najnerazvijenije opštine u BiH i dodala da je svaki vid pomoći i podrške dobrodošao. Ona je naglasila da opština ima značajne potencijale za razvoj turizma, s obzirom na prirodne lepote koje žele da prezentuju i iskoriste za napredak lokalne zajednice.
Sagovornici su se saglasili da je turizam razvojna šansa ove opštine.
Kako se dodaje u saopštenju, na tom sastanku razgovarano je i o obnovi rodne kuće Gavrila Principa, rekonstrukciji Doma kulture, o uređenju igrališta za decu i prilazu Šatorskom jezeru i drugim projektima značajnim za opštinu Bosansko Grahovo.
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)