MINI MILOŠEVIĆ GLAVNA NAGRADA: Odluka Žirija Sterijinog pozorja za originalni domaći dramski tekst
ŽIRI Konkursa Sterijinog pozorja za originalni domaći dramski tekst, u sastavu Mina Petrić (predsednica), Mladen Vesković i Borisav Matić, jednoglasno je odlučio da ovogodišnju glavnu nagradu dodeli Mini Milošević (27) za tekst „Robinzok Kruso da je bio biseksualka sa šest Petka“.
Sterijino pozorje
Kako je navedeno u saopštenju Pozorja, ime autorke nagrađenog teksta utvrđeno je naknadnim uvidom u razrešenje šifre: Ariel, sirena ili prašak za veš.
Uz tekst koji je dobio nagradu, pažnji javnosti žiri preporučuje drame „Brzina svetlosti“ Nikole Petrovića i „Hrvatski Mefisto“ Mirjane Medojević.
Nagrada će dobitnici biti uručena u okviru obeležavanja Dana Sterijinog pozorja 29. marta.
Preporučujemo
KREDIT MAHOM ZA PUTEVE: Skupština u Paraćinu donela odluku o zaduživanju za 140 miliona
25. 03. 2026. u 18:07
ANKETA, PA STRATEGIJA: Požarevljani pozvani da ocene kvalitet života u svom gradu
25. 03. 2026. u 17:50
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)