GOLUBAČKI GRAD: Izložba „Obnovimo Maglič“
U SUBOTU, 15. avgusta, sa početkom u 10 sati, u Golubačkom gradu otvara se foto i video izložba „Obnovimo Maglič“, posvećena srednjovekovnoj tvrđavi kod Kraljeva.

Foto D. Novković
U subotu, 15. avgusta, sa početkom u 10 sati, u Golubačkom gradu otvara se foto i video izložba „Obnovimo Maglič“, posvećena srednjovekovnoj tvrđavi kod Kraljeva.
Izložba se sastoji od 15 fotografija i video-snimak Magliča, a deo postavke organizatori najavljuju kao iznenađenje. Ovom izložbom pokreće se zvanična inicijativa da tvrđava Maglič bude obnovljena i da se u njoj ponudi zanimljiv sadržaj za posetioce.
Namera je da ovo utvrđenje, poput Golubačkog grada, postane jedna od najposećenijih turističkih destinacija u Srbiji. Autori izložbe su istoričari Petar Nešić i Bogdan Pantić.

Galerija u Golubačkom gradu, Foto Golubački grad
Preporučujemo

NEVEROVATNA PRIČA IZ SRBIJE: Ljudi ispred pošte u ovom selu pozajmljivali maske jedni drugima
12. 08. 2020. u 17:03 >> 17:03

HEROJSKI PODVIG: Pogledajte šta su policajci uradili u Zrenjaninu (FOTO)
12. 08. 2020. u 16:22

DžEJ DI VENS UDARIO NA ZELENSKOG: To što on radi je apsurdno
U INTERVJUU za internet portal UnHerd , američki potpredsednik Džej Di Vens nazvao je napade ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog na SAD „neproduktivnom retorikom“ i „apsurdnim“.
15. 04. 2025. u 10:27

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

"SINA SMO SAHRANILI U NIKŠIĆU" Željko Samardžić o najvećoj životnoj tragediji: "To je bila tuga za sve nas"
PEVAČ progovorio o bolnoj temi.
15. 04. 2025. u 10:18
Komentari (0)