KILOMETRI ZA MIU: Vladan Vurgedija na pešačkom maratonu za pomoć i lečenje četvorogodišnjakinje iz Paraćina
VLADAN Vugdelija će u okviru humanitarne akcije ‘’Kilometri za Miu’’ u petak, 4. septembra u 7 časova krenuti na pešački maraton od njegove rodne Resavice do Paraćina. Cilj akcije je animiranje javnosti za prikupljanje pomoći za lečenje njegove sugrađanke, četvorogodišnje Mie Žikić iz Paraćina.

Foto Privatna arhiva
Njena jedina šansa da prohoda je operacija u Turskoj za koju je potrebno još nešto manje od 3 miliona dinara. Cilj akcije je i da skrene pažnju na probleme sa kojima se susreće ne samo Mia, već, nažalost, i stotine druge dece u Srbiji.
- Svakog dana na televiziji, a pogotovu na društvenom mrežama, vidimo na desetine apela za pomoć u lečenju i, nažalost, uglavnom se radi o bolesnoj deci. Verujem da nema nikoga koga te priče nisu dotakle, pogotovu ko makar na trenutak pokuša da se stavi u poziciju te dece i njihovih roditelja.
Zamislite da od rođenja živite u bolnici, da su vam drugari lekari i medicinske sestre a ne vaši vršnjaci, da nikad niste hodali, potrčali, šutnuli loptu, sve one stvari koje mi uzimamo zdravo za gotovo – napisao je Vugdelija u meilu koji je poslao našoj redakciji i pozvao humane ljude da slanjem SMS poruke sa tekstom 608 na broj 3030 simbolično kupe kilometre ovog maratona.

CEO ŠID TUGUJE ZA LEPOM MILANOM: Devojka (26) tragično preminula, danima se opraštaju od nje na društvenim mrežama
DEVOJKA Milana Mišić (26) iz Šida tragično je preminula 15. jula, a na večni počinak ispraćena je dva dana kasnije u pratnji neutešne porodice, prijatelja, rođaka i mnogobrojnih sugrađani koji se danima od nje opraštaju na društvenim mrežama.
27. 07. 2025. u 08:48

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

KRISTIJAN NA MUKAMA: "Deca su nam u bolnici, po ceo dan primaju infuzije, ne odvajamo se od njih"
KRISTIJAN Golubović oglasio se iz Kliničko-bolničkog centra Zemun, gde se trenutno nalazi zajedno sa suprugom Kristinom Spalević. Njihova deca trenutno su hospitalizovani, a porodica prolazi kroz težak period.
28. 07. 2025. u 22:12
Komentari (0)