RECIKLOMAT ISPLATIV: Pametna mašina za sortiranje otpada u Kragujevcu
RECIKLOMAT - pametna mašina za prikupljanje i sortiranje otpada, odnosno plastičnih flaša, limenki, staklene ambalaže, samo tokom avgusta „dobila“ je više od 730 kilograma ambalažnog otpada.

Novosti
Kako navode u JKP „Šumadija“ , cilj je, između ostalog, da se sistemom nagrađivanja građani motivišu da na pravilan način rade selekciju i razvrstavanje otpada.
Za svaki predati komad ambalaže dobijaju po sedam dinara, a sve se automatski upisuje putem čitača na personalizovane ili nepersonalizovane eKG kartice.
Preporučujemo

PLANINARSKA AKCIJA "DAN PEŠAČENjA": Najbolje staze za pešačenje na području Kragujevca
07. 09. 2020. u 17:25

NAJVIŠI STANDARDI ZA IT: Približava se kraj izgranje Državnog data centra u Kragujevcu
01. 09. 2020. u 12:46

DONACIJA CRVENOM KRSTU: Kompanija „Evrotaj“ poklonila 2.000 farmerica
12. 08. 2020. u 15:17

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (1)