GODIŠNJICA PODIZANJA MANASTIRA PROHOR PČINJSKI: Organizovan dvodnevni međunarodni naučni skup
U OKVIRU obeležavanja 950 godina manastira Prohor Pčinjski i 700 godina od velike obnove svetinje, danas je počeo dvodnevni međunarodni naučni skup.

Foto: J. S.
Zbog situacije sa korona virusom autori iz inostranstva koji su prijavili svoje radove izlagaće onlajn.
Na skupu će se u dva dana predstaviti pedesetak učesnika koji će dati multidisciplinarni prikaz ove značajne teme.
U petak će se na sesijama predstaviti 23 učesnika, dok je subota predviđena za onlajn predavanja.

Foto: J. S.
Svoje radove, pored autora iz zemlje, prijavili su i naučnici iz Grčke, Bugarske, Rusije, Češke i Makedonije.
Oni će izlagati onlajn, a neki će radove poslati u elektronskoj formi kako bi bili uvršteni u veliki zbornik, koji će izaći iz štampe početkom 2021. godine.

Foto: J. S.
Organizator svih aktivnosti povodom 950 godina manastira je Eparhija vranjska, a one se realizuju pod pokroviteljstvom predsednika države.

TRAMP NAJAVIO VELIKU AKCIJU ZBOG RUSIJE: "Vreme je da se progone ljudi"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da namerava da "progoni ljude" koji su, po njegovoj oceni, pokušali da se mešaju u predsedničke izbore 2016. godine tako što su tvrdili da je Rusija pokušala da utiče na rezultat.
22. 07. 2025. u 21:28

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)