DANI AMERIČKE KULTURE U NOVOM SADU: Radi se novi mural na Bulevaru oslobođenja
U OKVIRU manifestacije "Dani američke kulture", u Novom Sadu na zidu zgrade broj 113 na Bulevaru oslobođenja, počela je izrada uličnog art murala na temu srpsko-američkih odnosa.
Foto: DAK
To je već četvrti mural koji će u okviru tradicionalne kulturne saradnje grada Novog Sada i Američke ambasade, ukrasiti zid likovima Grega Popovića, Pita Marevića (Pistol Pit), Vlada Divca, Predraga Stojakovića, Nikole Jokića, Igora Kokoškova i Darka Miličića a naslikaće ga poznati regonalni strit art umetnik, Uroš Štrboja.
Program dana američke kulture već uveliko traje u Novom Sadu, a građani su do sada mogli da prisustvuju Filmskom festivalu američkih klasika, stend ap komediji Marijane Aranđelović i mnogobrojnim radionicama koji pokrivaju umetničke forme stripa, filma i pozorišta.
Kulturna manifestacije se završava panel diskusijama o srpsko ametričkim odnosima i kulturnoj diplompatiji na kojima će, između ostalih, učestvovati i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević i Entoni Godfri, ambsador Sjedinjenih država u Srbiji.
Prošlogodišnji hit mjuzikl “Kosa“ se takođe izvodi u okviru dana američke kulture i na repertoaru je 26. i 27. Septembra u Pozorištu Mladih.
Program dana američke kulture je tradicionalno besplatan i otvoren za javnost.
Preporučujemo
MURAL U ČAST PRIRODE: Oslikana zgrada osnovne škole u Bačkom Monoštoru kod Sombora
16. 09. 2020. u 21:51
TOKOM FESTIVALA UMETNOSTI NA ULICI "REKONSTRUKCIJA": Postani autor murala
03. 09. 2020. u 21:32
SRBI U ŠOKU GLEDAJU I DELE SNIMAK: Pogledajte kako su ogromni talasi "progutali" omiljeno letovalište naših ljudi u Grčkoj (VIDEO)
SNAŽNO nevreme koje je zahvatilo Halkidiki donelo je neuobičajene prizore iz Pefkohori, grčkog letovališta koje Srbi masovno posećuju svakog leta. Umesto uobičajene zimske tišine, obala izgleda kao pod udarom filmske oluje: talasi prelaze preko čitavog šetališta, a vetar savija palme duž obale Grčke.
03. 02. 2026. u 15:55
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)