POMEN ZA VLADIKU MILUTINA: Patijrh Srpski Irinej gost Valjeva
PATRIJARH srpski Irinej sutra će posetiti Valjevo, potvrdio nam je episkop šabački Lavrentije i administrator Eparhije valjevske SPC, posle upokojenja episkopa Milutina.
Foto B. Puzović
Poglavar SPC će služiti pomen povodom šest meseci od smrti vladike Milutina, koji je bio na čelu ove eparhije od 2006. godine, kada je voljom i željom vladike Lavrentija, tadašnja Eparhija šabačko – valjevska podeljena na dva dela.
Pre toga, ovaj arhijerej je bio episkom zadužen za Australiju i Novi Zeland, čemu je predhodila njegova bogata monaška karijera u Manastoru Kaona, kod Šapca, a jedno vreme bio je arhijerejski zamenik u Eparhiji šabačkoj SPC.
Foto B. Puzović
Patrijarh Irinej dolazi u Saborni valjevski hram tačno posle četvrt veka, kada ga je osveštao patrijarh Pavle, sa vladikom Lavrentijem i drugim arhijerejima SPC.Hram je, odavno, osveštan, a upravo je u njemu postavljen i mermerni pod, što je delo lokalne valjevske vlasti, koja je, za te namene, izdvojila 13,5 miliona dinara.
U toku je i freskopisanje oltarskog dela tog jednog od najvećih i najlepših hramova u našoj SPC.
- Dolazka patrijarh je velika duhovna radost za sve nas – kaže vladika Lavrentije, koji je na arhijerejskoj dužnosti pune 53 godine. Narod voli da vidi svoga patrijarha, da uzme blagoslov od njega, da uživa u liturgiji koju on služi tako divno da je milina i da se sluša i gleda.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)