BESPLATNA DEGUSTACIJA ZA POSETIOCE: “Vinska promenada” sutra u Paraćinu
"VINSKA promenada” u gradu na Crnici, četvrta po redu, neće izostati ni ove godine, mada se organizuje sa oko mesec i po zakašnjenja zbog kovida-19. Tradicionalna manifestacija okupiće dvadesetak vinarija iz regije “Tri Morave”, a održava se u subotu, 3. oktobra, od 17 sati, na prostoru ispred poznatog restorana “Galerija”.

Foto: Z. Rašić
Kako ističu organizatori, Vinski viteški red Pomoravskog okruga “Steva Pisar 1805” i Turistička organizacija opštine Paraćin, to je prilika da proizvođači predstave svoja vina, a posetioci da ih besplatno degustiraju i uvere se u kvalitet. Prethodne tri godine “Promenada” na otvorenom i isprobavanje “božanske kapljice” bilo je pravo letnje osveženje, a ovom prilikom, budući da se organizuje kasnije zbog epidemiološke situacije, važno je da se stabilizuje vreme, odnosno da ne bude kiše.
Turistička organizacija u Paraćinu veliku pažnju posvećuje razvoju vinske kulture i, u skladu sa tim, vinskom turizmu, pa razvija manifestacije ovog tipa. Pored starijih “Dana vina” koji se održavaju u Trešnjevici svake godine početkom marta, Paraćin je postao prepoznatljiv i po “Salonu vina” u Hotelu “Petrus”, dok je “Vinska promenada” novija manifestacija, ali sa velikim potencijalom.

EKSPLOZIJE ŠIROM UKRAJINE: Rusi žestoko udarili na Dnjepar i Harkov, Kijevom zavijaju sirene (FOTO/VIDEO)
U KIJEVU i nizu ukrajinskih regiona proglašena je vazdušna pretnja od udara ruskih balističkih raketa, saopšteno je danas iz Vazduhoplovnih snaga ukrajinske vojske. Rusi su dronovima silovito udarili na Harkov i Dnjepar, ima mrtvih i povređenih.
30. 09. 2025. u 18:36

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (1)