ODVODNJAVANJE U VRŠCU: Za čišćenje kanalske mreže 17 miliona dinara
POSLE mnogo godina, Grad Vršac je uredio i očistio 33 kilometra kanalske mreže za odvodnjavanje poljoprivrednog zemljišta, čime je rešen gorući problem u nekoliko sela.

Foto: J. J. B.
Posle mnogo godina, Grad Vršac je uredio i očistio 33 kilometra kanalske mreže za odvodnjavanje poljoprivrednog zemljišta, čime je rešen gorući problem u nekoliko sela.
Najteža situacija bila je u atarima sela Sočica i Markovac, gde su njive bile pod vodom, usled letošnjih obilnih padavina, a sve zbog zapušenih kanala.
Sada su, po prvi put, sanirani i pojedini novoizgrađeni kanali u selima Uljma i Vlajkovac, a uređena su i dva nova mosta, kako bi ratari lakše mogli da se kreću po ataru.
Taj posao koštao je 17 miliona dinara, od čega je 10 miliona obezbeđeno iz gradskog budžeta, a ostatak od Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu.
Preporučujemo

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)