PRVA TAKVA USTANOVA U VOJVODINI: Deset godina Regionalnog centra za stručno usavršavanje u Kikindi
KADA je pre deset godina u Kikindi otvoren Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju bio je prva takva ustanova u Vojvodini i jedan od nekoliko u Srbiji.

Foto: R.Šegrt
Sada mrežu čini 12 centara u zemlji. Kikinda je dobila takvu mogućnost odlukom Ministarstva prosvete, a u konkurenciji velikog broja gradova. Podršku je pružila Švajcarska agencija za razvoj i saradnju, koja je odobrila sredstva za rekonstrukciju zgrade u centru grada kojoj je smešten centar.
- U početku je bilo svega nekoliko akreditovanih programa, a oko 1.000 prosvetnih radnika iz Kikinde i celog Banata dobilo je najsavremenije uslove za stručno usavrašavnje koje je postal zakonska obaveza. Danas organizujemo akreditovane programe u Kikindi, ali i širomSrbije. Seminare pohađaju nastavnici iz čitave Vojvodine. Prošle godine dobili smo akreditaciju za realizaciju seminara namenjenih zaposlenima u državnim organima. Više od 100 nastavnika, kao stalni saradnici, učestvuju u akreditaciji programa - navodi direktor Dejan Karanović.

Foto: R.Šegrt
Nastavnici iz Kikinde imaju privilegiju jer su sredstva u budžetu Kikinde odvojena za njihovo obavezno stručno usavršavanje. Centar je uveo praksu okupljanja direktora škola i tematskih predavanja uz saradnju sa nadležnim državnim institucijama, a učestvuje i u projektima sa udruženjima građana, institucija u gradu i državi. Zahvaljujući Naučnom klubu i Parku nauke radi se na promociji nauke i novih tehnologija.
- Centar u Kikindi izdvaja se kreativnošću, vizonarstvom i praćenjem aktuelnosti i novina čini ih najdostupnijim svim nastavnicima, direktorima, stručnim saradnicima, sekretarima i ostalim akterima u obrazovanju – smatra Snežana Oluški Vlačić, načelnica Školske uprave u Zrenjanu i član Upravnog odbora Centra za stručno usavršavanje u Kikindi.
Preporučujemo

PRIZNANjE PROSVETNIM RADNICIMA "AVRAM MRAZOVIĆ": Gradska uprava Sombor raspisala konkurs
09. 10. 2020. u 19:38

ZAVRŠENA 46. PESNIČKA ŠTAFETA U ZRENjANINU: 88 pesama ušlo u uži krug
09. 10. 2020. u 21:41

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (0)