UZ PODRŠKU GRADA SNAŽNIJE I SELO: Gradonačelnik posetio Maju Đurovku, mladu poljoprivrednicu u Kisaču
PODRŠKA Grada Novog Sada i Republike Srbije podstiče mlade da ostanu na selu i da se bave poljoprivredom, ističe Maja Đurovka, diplomirani psiholog i mlada poljoprivrednica iz Kisača koja, zajedno sa svojim partnerom, proizvodi jabuke u savremenom voćnjaku površine 2,5 hektara.
Foto N. Karlić
Maja je, u ime svog malog poljoprivrednog gazdinstva, konkurisala za finansijska sredstva u okviru odgovarajućeg gradskog programa podrške mladim poljoprivrednicima i dobila malo više od milion dinara za kupovinu traktorske prikolice od deset tona, manje "kompozicije" za prevoz voćnih paleta i pumpe za navodnjavanje kapaciteta četiri hektara.
KANALIZACIJA
U BUDžETU Novog Sada za 2021. godinu biće predviđena izgradnja prve faze kanalizacije u Kisaču.
- Mislim da će to biti dodatna podrška meštanima ovog divnog naselja - rekao je gradonačelnik Vučević.
- Zahvaljujući velikoj pomoći i podršci grada, već u ovoj sezoni smo iskoristili našu novu prikolicu da ubrzamo i olakšamo proces proizvodnje - izjavila je Maja i zahvalila Gradu i gradonačelniku Milošu Vučeviću, koji je sa svojim saradnicima posetio uspešno poljoprivredno gazdinstvo porodice Đurovka.
Vučević je ocenio da je data podrška veoma bitna za ovo domaćinstvo u Kisaču, koje zasniva proizvodnju na ukupno osam hektara.
MEHANIZACIJA Na Majinom gazdinstvu, Foto N. Karlić
- Maja je sa svojim partnerom i porodicom počela intenzivnije ulaganje u voćarstvo. Ona redovno prati naše konkurse i nakon uspešnog apliciranja, dobila je ovog puta nešto više od milion dinara subvencije. Želimo joj mnogo uspeha i da nastavi da se javlja i na druge konkurse - poručio je gradonačelnik i dodao da je Maja pravi predstavnik vrednog i marljivog naroda u Kisaču, uređenom i lepom mestu u kojem složno žive uglavnom Slovaci i Srbi.
PODSTICAJI ZA 25 GAZDINSTAVA
OVE godine je 25 mladih poljoprivrednika na području Novog Sada dobilo ukupno 23 miliona dinara, odnosno 90 odsto od vrednosti opreme i mehanizacije za koju su podneli prijave.
- Nastavićemo podršku poljoprivredi a planiramo i nove vidove, budući da je donet Pravilnik o preradi sirovine na gazdinstvima - istakao je Milorad Radojević, član Gradskog veća.
Mlada poljoprivrednica Maja kaže za "Novosti" da su ona i njen partner Siniša Grbić zajednički odlučili da napreve taj "iskorak ka voćarstvu" i dodaje da im je izgradnja hladnjače za voće sledeća veća investicija u njihovim planovima.
Preporučujemo
RADNO VREME SLUŽBI DOMA ZDRAVLjA U NOVOM SADU : Za Badnji dan i Božić praznični raspored
02. 01. 2026. u 13:39
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)