KORONA U SRPSKIM SREDINAMA NA KIM: Trenutno dvanaest pacijenata u kliničkom centru u Mitrovici
IAKO se prema rečima dr Zlatana Eleka, direktora Kliničkog centra u Kosovskoj Mitrovici primećuje povećanje broja obolelih od kovida 19 u srpskim sredinama na KiM, trenutno je na infektivnom odeljenju ove ustanove dvanaest pacijenata kod kojih je potvrđeno prisustvo korona virusa.

Foto: B. Grujić
Ističući da su “ležeći “ pacijenti stabilno, dr Elek apeluje na korišćenje zaštitne opreme i izbegavvanje okupljanja uprkos nastupajućim verskim praznicima.Inače,na suštašnjoj sednici kriznog štaba Kosovske Mitrovice doneće se odluka da li će se kovid bolnica koja je zatvorena posle tz drugog talasa ponovo koristiti u namene lečenja pacijenata od korona virusa.Za sada se testiranje iz srpskih sredina na KIM vrši dva puta nedeljno, ponedeljkom i četvrtkom a broj testiranja zavisi od simptoma koji se javljaju kod pacijenata.
- Protekle nedelje testirano je 160 lica pri čemu je njih šesnaest bilo pozitivno na korona virus-ističe dr Zlatan Elek, direktor Kliničkog centra u Kosovskoj Mitrovici.

NOVINAR BI ZA OVU REČENICU U SVAKOJ DRŽAVI ZAVRŠIO U ZATVORU: Policiju i tužilaštvo koji rade svoj posao naziva “odmetnuti deo”
OVO što se naziva novinarom Nove S u jutarnjem programu izgovorio je rečenicu zbog koje bi u svakoj državi završio u zatvoru.
30. 06. 2025. u 07:38

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)