OBALU UNIŠTIO NEMAR: Somborsko izletište i kupalište "Tromeđa" u lošem stanju
"TROMEĐA", odnosno ušće kanala DTD i Velikog bačkog kanala, u Somboru decenijama služi kao kupalište i izletište.

Foto J. Bekić
Proteklog leta izletište je počelo da propada, a prema rečima Save Dojića, člana Gradskog veća Sombora zaduženog za finansije i privredu, zbog obilnih kiša koje su veliku količinu zemlje nanele na pristan.

Foto J. Bekić
- Kako se radilo o mokroj zemlji koja se zadržala na pristanu, došlo je do propadanja, pre svega, dasaka koje se nalaze uz obalu. Stepenište i kante za otpatke uništeni su nemarom posetilaca ovog izletišta.
Grad Sombor je sproveo javnu nabavku i izabrao najpovoljnijeg ponuđača, tako da će uskoro početi radovi vredni oko 500.000 dinara - kaže Dojić.
KAMPOVANjE
"TROMEĐA" je naročito interesantna oko 1. maja, kada mnogi mladi kampuju na obali kanala. Inače, oko ovog prostora je i staza za šetnju koja vodi od mosta na Apatinskom putu.
Popularno izletište i kupalište "Tromeđa" uređeno je u okviru projekta participativnog budžetiranja koji su izglasali građani 2016. Radovi na pristanu na "Tromeđi" i uređenju leve obale kanala Vrbas - Bezdan realizovani su u toku 2017. godine na osnovu Ugovora o zajedničkom finansiranju između grada Sombora i Javnog vodoprivrednog preduzeća "Vode Vojvodine".

PROPADA Daske za kupače, Foto J. Bekić
Grad Sombor je finansirao radove sa 40 odsto, odnosno sa 3.600.000 dinara, a "Vode Vojvodine" sa 5.400.000 dinara. Prilikom izvođenja radova na izgradnji pristana i uređenju obale nadzor je, na osnovu ugovora, poveren JVP "Vode Vojvodine".
Na obali kanala postavljene su drvene klupe i stolovi zaštićeni suncobranima, pa će predah na "Tromeđi" biti ugodan.Tu su još i info-table za turiste koji dolaze sa raznih strana. Osim toga, obavljeni su zemljani radovi na uređenju obale kanala, zatim su izgrađena dva puta u zoni privezišta dužine 156 i 136 metara, širine od tri do četiri metra. Obe podloge prilaza su od tucanika.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)