JOŠ JEDAN GRAD PROGLASIO VANREDNU SITUACIJU: Preti da postane novo žarište virusa korona u Srbiji - ovo su uvedene mere
ŠTAB za vanredne situacije u Dimitrovgradu, kojim predsedava predsednik opštine Dr Vladica Dimitrov proglasio je vanrednu situaciju na području opštine, zbog pogoršanja epidemiološke situacije.

Foto: V. Ćirić
Shodno ovoj odluci, zabranjuju se okrupljanja više od 5 osoba u zatvorenom i na otvorenom prostoru, ako nije moguće obezbediti rastojanje od 2 metra.
Obavezno je poštovanje mera lične zaštite, a zabranjena su i okupljanja u parkovima, na igralištima. Preporučuju se krišćenje maske i na otvorenom prostoru, ali bez maske se neće moći u autobus ili bilo koju javnu ustanovu. Za kontrolu sprovođenja preventivnih mera, zaduženo je Odeljenje za inspekcijske poslove.
Ograničava se radno vreme ugostiteljskih objekata do 21 čas. Do daljeg je zabranjeno organizovanje sportskih priredbi i sličnim manifestacija, kao i organizovanje svih vrsta proslava i svečanosti.
Gradska pijaca neće raditi od 5.novembra do daljeg. Rad kozmetičkih salona mora biti prilagođen aktuelnim okolnostima, a stambene zajednice moraju da obezbede dezinfekcijju zajedničkih prodtorija.
JP “Komunalac” zaduženo je za dezinfekciju svih javnih objekata, ulica i javnih površina u gradu - kaže se pored ostalog u odluci o proglašenju vanredne situacije u Dimitorvgradu.
Preporučujemo

BUDžETSKA PODRŠKA ZA 11 MEDIJA: Raspodela devet miliona dinara u Prijepolju
02. 11. 2020. u 18:40

U BOLNICI SAMO PETORO: U Severnobačkom okrugu koronom zaražena 21 osoba
02. 11. 2020. u 18:30

PREMINUO JEDAN PACIJENT: U Kraljevu potvrđen 31 novi slučaj zaraze korona virusom
02. 11. 2020. u 16:45

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)