NAGRADU POKLONIO ZAVIČAJU: Pesnik Mošo Odalović, dobitnik ovogodišnje nagrade Zadužbine “Radoljub Nićiforović”
OVOGODIŠNjU nagradu Zadužbine “Radoljub Nićiforović” iz Pariza , dobitnik dečiji pesnik Mošo Odalović rodom sa Kosmeta, namenio je zavičaju.
Nenad Živanović
Naime, prema saznanjima Novosti u gračaničkom Domu kulture, pomenutu nagradu Odalović je posvetio selu Staro Gracko kod Lipljana dok je novčani deo nagrade u visino od 60.000 dinara donirao osnovnoj školi “Braća Aksić” koju pohađa 16 đaka i ovdašnjem Fudbalskom klubu koji nosi naziv sela.
I dok ističu zahvalnost zbog gesta poznatog srpskog dečijeg pesnika koji je ovde rođen i pohađao osnovnu školu, u Starom Gracku podsećaju da je zahvaljujući prvobitnoj donaciji Odalovića obogaćena ovdašnja biblioteka i ponosno ističu da u učionici u kojoj je bio đak stoji njegova slika.
Preporučujemo
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (0)