U DANU OTKRIVENO 116 NOVIH SLUČAJEVA: U Severnobačkom okrugu više od 2.000 aktivno zaraženih
TOKOM prethodnog dana u Severnobačkom okrugu registrovano je 116 novih slučajeva infekcije virusom kovid 19. Najveći broj slučajeva regitrovan je u Subotici, njih 91, sledi Mali Iđoš sa 14 i Bačka Topola sa 11 novootkrivenih.
Foto: Novosti arhiva
Na teritoriji okruga trenutno je više od dve hiljade aktivno obolelih od kovida 19.
Prema poslednjim podacima, trenutno se na bolničkom lečenju u Kovid delu Opšte bolnice nalazi 186 pacijenata. U Kovid jedinici intenzivnog lečenja nalazi se 19 pacijenata, 13 na mehaničkoj ventilaciji.
Zavod za javno zdravlje u Subotici apeluje na sve da se nastavi sa neophodnim sprovođenjem proglašenih mera kontrole prenošenja bolesti kako bi se umanjile posledice trenda rasta broja obolelih.
Preporučujemo
HOSPITALIZOVANO 88 PACIJENATA: Na teritoriji Kraljeva još 193 novoobolelih
07. 12. 2020. u 16:06
KORONA PRESEK U MAČVANSKOM OKRUGU: Za nedelju dana 1.773 novozaražena
07. 12. 2020. u 13:23
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)