KOVID BOLNICA U POŽAREVCU: Kapacitet premašen, preminuo još jedan pacijent
U kovid bolnici u Požarevcu u četvrtak je preminuo još jedan pacijent, muškarac iz okoline Kučeva, star 80 godina.

Foto D. N.
Bolnički kapacitet je premašen, jer je na lečenju 215 pacijenata, što je 10 odsto više od predviđenog maksimuma.
Svi pacijenti su u teškom stanju, šest je na respiratorima, 13 na neinvazivnoj ventilaciji, a njih oko 100 je na terapiji kiseonikom. Da bi se primili novooboleli, osoblje je primorano da ubacuje i pomoćne krevete.
- Problem pojačava činjenica da u ovom momentu imamo 83 kovid pozitivna radnika bolnice od kojih je jedan hospitalizovan. Trenutno je u izolaciji 98 zaposlenih iz naše ustanove, od kojih 41 lekar – rekao je Danko Nikolić, direktor Opšte bolnice. On je apelovao na građane da se pridržavaju svih propisanih mera, da se epidemija ne bi širila i da ne bi došlo do novih oboljevanja i smrtnih slučajeva.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)