FRILENSERI UPUTILI ZAHTEV MINISTARSTVU ZA RAD: Traže da učestvuju u izmeni Zakona o radu
FRILENSERI u Srbiji će tražiti od Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračku i socijalnu politiku da njihovii predstavnici uđui u Radnu grupu za izradu novog zakona o radu, kako bi obezbedili da njihov položaj bude regulisan, kaže Katarina Pavlović, pravna savetnica Udruženja radnika na internetu.

Foto Tanjug
- Obratićemo se ministarstvu kako bi nas uključili u rad radne grupe, a možemo da razgovaramo i o posebnom propisu koji bi regulisao status frilensera, ukoliko se proceni da je tako nešto potrebno - rekla je Pavlović. - Neregulisan pravni status je ključni problem frilensera, čak i veći od pitanja oporezivanja njihovih prihoda.
Cilj Udruženja radnika na internetu je da se zaustavi najavljena naplata poreza frilenserima za tekuću i prethodnih pet godina, kao i da se jasno definiše njihov status u domaćem zakonodavstvu.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)