Viši sud u Novom Pazaru dobio nove sudije
VISOKI savet sudstva na današnjoj sednici odlučio je da za nove sudije Višeg suda u Novom Pazaru predloži predsednicu Osnovnog suda u tom gradu Anu Pejčinović i sudiju tog suda Zuhru Spahić.

Foto Depositphotos
Pejčinović je na čelu Osnovnog suda od 2018. godine, a za sudiju tog suda izabrana je 2009. godine.
Rođena je u Raški 1971. godine, a završila je Pravni fakultet u Prištini. Prvi izbor za sudiju bio je u Opštinskom sudu u Raški 2005. godine.
Spahić je rođena u Novom Pazaru 1997. godine, a kao i Pejčinović završila je Pravni fakultet u Prištini. Od 2016. godine je sudija Osnovnog suda, a prema rečima kolega jedna od najbolje ocenjenih, sa najviše rešenih predmeta i najmanje ukinutih presuda.
Viši sud u Novom Pazaru broji sedam sudija, a na njegovom čelu je Slađana Čolović.
Prema nezvaničnim saznanjima Večernjih novosti, Pejčinović će na mestu predsednika Osnovnog suda naslediti njen dosadašnji zamenik Edin Hodžić koji će rukovoditi njime do izbora novog predsednika.

TRAMP SPUSTIO CARINE I SRBIJI: Evo koliko sada iznose i kada odluka stupa na snagu
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp izjavio je danas da će svim zemljama, uključujući i Srbiju, uvedene carine biti suspendovane, osim za Kinu, kojoj je tarife uvećao na 125 odsto.
09. 04. 2025. u 20:44

DRAMA NA GRADILIŠTU! JEDNA OSOBA ZAROBLjENA, TROJE PREŽIVELO: Građani pozvani da se evakuišu zbog dodatnog urušnjavanja (FOTO/VIDEO)
KAKO prenose lokalni mediji, pretpostavlja se da su dve osobe zarobljene nakon što se srušilo gradilište Šin Ansan, u Iljik-dongu, Gvanmjon-si, blizu južnokorejske prestonice.
11. 04. 2025. u 10:00 >> 10:12

Mirzu Delibašića žena ostavila zbog alkohola, sina mu rodila Srpkinja (FOTO)
MIRZA Delibašić, legendarni košarkaš iz Sarajeva, bio je mnogo više od sportiste – bio je simbol strasti, harizme i ljudskosti.
12. 04. 2025. u 11:25
Komentari (0)