ZAMENA STOLARIJE: Obnova dve seoske škole kod Vranja
U OKVIRU projekta „Upravljanje migracijama i podrška povratku tražilaca azila“ – faza II, koji finanasira Ministarstvo za ekonomsku saradnju i razvoj Savezne Republike Nemačke preko nemačke organizacije za međunarodnu saradnju GIZ, a na terenu sprovodi nemačka NVO Help, potpisani su ugovori o zameni stolarije na objektima osnovnih škola u Rataju i Tibuždu.

Foto: J.S.
Zamenica gradonačelnika Vranja Zorica Jović, zahvalila se Helpu na izvrsnoj dugogodišnjoj saradnji i nesebičnoj pomoći lokalnoj zajednici.
- Ovo je još jedan u nizu projekata koji realizujemo sa Helpom na dobrobit obrazovnih ustanova i lokalne zajednice uopšte. Što se tiče donacije koja podrazumeva zamenu stolarije u seoskim školama, stigla je u pravom trenutku, jer je postojeća bila u jako lošem stanju, što se odražavalo i na kvalitet grejanja učionica i škola inače – naglasila je zamenica gradonačelnika Jović.
Zamena dotrajale stolarije bila je neophodna, slažu se direktori ovih obrazovnih ustanova i ujedno zahvaljuju Helpu na donaciji, kao i rukovodstvu grada koje se nesebično zalaže da deca u seoskim sredinama imaju podjednake uslove za rad i razvoj, kao i učenici u gradu. Za zamenu stolarije u OŠ,,Branislav Nišić’’ u Rataju izdvojena su sredstva od 3 miliona 629 hiljada dinara, dok su za zamenu stolarije i delimično podova u OŠ ,,Bora Stanković’’ u Tibuždu, donirana 2 miliona 355 hiljada dinara. Reč je o iznosima u okviru kojih je uračunat i PDV.
Preporučujemo

UKRAJINA IZDALA UPOZORENjE: Rusi će noćas lansirati raketu koja može da nosi nuklearno oružje
RUSIJA planira „trenažno“ lansiranje interkontinentalne balističke rakete RS-24 „Jars“ u noći između 18. i 19. maja, saopštila je ukrajinska vojna obaveštajna služba (GUR) 18. maja.
18. 05. 2025. u 15:55

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

SAMO 5 ZEMALjA: Ko je sve glasao za Srbiju i kako - maksimalnih 12 od komšija (FOTO)
POSLE završenog finala "Evrovizije 2025", na zvaničnom sajtu prestižnog muzičkog takmičenja objavljeno je i kako su glasale zemlje učesnice u polufinalima.
18. 05. 2025. u 11:34
Komentari (0)